Górne zdjęcie

Zmiana paliwa

Wlałeś złej jakości paliwo do baku? Albo zamiast diesla zatankowałeś benzynę lub pomyliłeś dystrybutor Pb 95 z ropą? Już jedziemy z pomocą! Zajmiemy się zmianą paliwa i będziesz mógł ruszyć w dalszą drogę.

Zmiana paliwa – Wałbrzych

Pomoc Drogowa AERA świadczy kompleksowe usługi z zakresu autopomocy. Zapewniamy całodobowe wsparcie dla kierowców, którzy z różnych powodów utknęli na trasie. Oferujemy m.in. transport pojazdów i wyciąganie auta z rowu oraz oczywiście wymianę paliwa w baku.

Zmiana paliwa jest konieczna w różnych drogowych sytuacjach – m.in.:

  • zatankowanie złej jakości paliwa,
  • zatankowanie zanieczyszczonego paliwa,
  • wlanie do baku benzyny zamiast diesla,
  • zatankowanie ropy zamiast benzyny.
zdjecie do tekstu

Wymiana paliwa w baku

Firma transportowa AERA posiada w pełni wyposażony serwis samochodowy, oferujący mobilną naprawą auta. Nasi mechanicy zajmują się m.in. zmianą paliwa. Nie ma dla nich znaczenia, czy wlałeś do baku złej jakośći benzynę, ropę, czy zatankowałeś nie to paliwo, co powinieneś. Z każdą sytuacją potrafią sobie poradzić!

Pracownicy Pomocy Drogowej AERA zajmują się zmianą paliwa na drodze. W najtrudniejszych przypadkach, gdy konieczne jest użycie narzędzi dostępnych wyłącznie w warsztacie samochodowym, nasi fachowcy transportują pojazd do serwisu. Do przewozu aut, ciężarówek, autobusów i TIR-ów używają nowoczesnych holowników i lawet.

Po dotarciu do warsztatu mechanicy przystępują do pracy – zmieniają paliwo i usprawniają auto.

Wlanie benzyny do diesla – zmień paliwo przed odpaleniem

Zmiana paliwa jest konieczna, gdy zatankowałeś benzynę do samochodu z silnikiem diesla. Jeżeli zorientowałeś się, że popełniłeś błąd, jeszcze w trakcie tankowania albo tuż po odłożeniu pistoletu, nie odpalaj silnika! Benzyna nie wydostanie się z baku i będzie ją łatwiej wypompować. Przy pomocy innych kierowców i pracowników stacji przepchnij auto na parking lub w inne miejsce, gdzie nie będzie ono utrudniało przejazdu. Następnie wezwij Pomoc Drogową AERA w Wałbrzychu. Szybko przyjedziemy na miejsce i zajmiemy się zmianą paliwa.

Gorzej będzie jeśli dopiero po odpaleniu auta zauważysz, że zatankowałeś benzynę do diesla. Samochód napędzany ropą może przejechać na Pb 95 lub Pb 98 nawet kilkadziesiąt kilometrów. Co oznacza, że kierowca, który zatankowała na przykład w Wałbrzychu benzynę do diesla może utknąć na drodze w jakimś odległym zakątku Dolnego Śląska. Nie martw się! Tam także docierają pracownicy Pomocy Drogowej AERA i zmieniają paliwo.

Podróż dieslem z bakiem pełnym benzyny zakończy się kosztownym remontem. Ponieważ benzyna ma gorsze smarowanie niż ropa, dojdzie do zatarcia i zapieczenia wtrysków. Mechanik będzie miał znacznie więcej pracy niż zmiana paliwa i wymiana filtrów oraz czyszczenie układu paliwowego.

Zatankowanie ropy do samochodu z napędem na benzynę

Zmiana paliwa jest też konieczna, gdy kierowca wleje ropę do samochodu zasilanego benzyną. W tym przypadku powinien szybciej niż w opisanym wyżej przypadku zorientować się, że popełnił błąd. Po wlaniu ropy do auta zasilanego benzyną często silnika w ogóle nie można uruchomić lub zgaśnie on od razu po odpaleniu.

Pomoc Drogowa AERA rzadko jest wzywana w sprawie zmiany paliwa w samochodach napędzanych benzyną. Powodem nie jest fakt, że kierowcy benzyniaków są bardziej uważni od tych, którzy korzystają z diesli. W końcu każdy może się pomylić, tym bardziej gdy się spieszy, dopiero zmienił samochód lub ma na głowie dużo spraw.

Rozwiązanie tej zagadki jest inne. Dysza pistoletu do nalewania ropy jest większa od dyszy pistoletu Pb95 lub Pb98. Z trudem zmieści się więc we wlewie do baku samochodu z napędem benzynowym. Niektórzy kierowcy i tak wciskają pistolet do baku. A potem dzwonią po pomoc drogową i proszą o zmianę paliwa.