Górne zdjęcie

Zmiana koła

Złapałeś gumę? Masz kapcia? Pękła opona w twoim aucie? Wjechałeś w dziurę i wygiąłeś felgę? A może miałeś wypadek lub stłuczkę i uszkodziłeś koło? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, to znaczy, że musisz zmienić koło.

Zmiana koła, gdy złapałeś gumę

Gdy samochód nagle zaczyna samodzielnie skręcać w jedną stronę albo zaczynasz słyszeć dudnienie, a auto coraz trudniej jest prowadzić to może oznaczać jedno. Złapałeś gumę lub tzw. kapcia.

Powoli zwolnij i zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu. Gdy nie masz jak zrobić tego od razu, a możesz jeszcze chwilę jechać autem, postaraj się dotrzeć do punktu, w którym zatrzymasz się w sposób bezpieczny. Najlepiej, aby był to płaski, twardy teren – na przykład zatoczka, parking.

Następnie włącz światła awaryjne i rozstaw trójkąt bezpieczeństwa. Zmiana koła zajmuje kierowcy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. W tym czasie powinien być on widoczny dla innych użytkowników drogi. Żeby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo, musi dodatkowo ubrać kamizelkę odblaskową.

Kierowca albo sam poradzi sobie z problemem, albo wezwie pomoc drogową, która szybko i sprawnie zajmie się zmianą koła.

zdjęcie do opisu

Wymiana koła – jak to zrobić?

Kto nigdy nie zmieniał koła, ten może mieć z tym duży problem. Chociażby dlatego, że do wymiany koła potrzebne są odpowiednie narzędzia, które zawsze należy wozić ze sobą. Są to: lewarek, czyli podnośnik samochodowy oraz odpowiedni klucz do odkręcenia śrub w kołach.

Zmianę koła zaczynamy od popuszczenia śrub, czyli odkręcenia ich o około o jeden obrót. Służy do tego klucz, który powinien być obsługiwany wraz z przedłużką. Dzięki temu łatwiej jest odkręcić śruby.

Następnie pod samochód podstawiamy lewarek. Dla wielu kierowców może być to najtrudniejsza część zadania zmiana koła. Trzeba bowiem wiedzieć, w którym miejscu umieścić lewarek. Informację na ten temat można znaleźć w instrukcji.

Po odkręceniu uszkodzonego koła, zdejmujemy je i zakładamy dojazdówkę. Dokręcamy śruby najpierw ręcznie, a potem przy pomocy klucza. Uwaga! Nie dokręcamy śrub do oporu. Dopiero po opuszczeniu samochodu na ziemię możemy do końca zamontować śruby.

 

Zmiana koła – Wałbrzych

Jeżeli nie masz przy sobie lewarka lub nie potrafisz go użyć albo nie masz wystarczająco siły, aby odkręcić śruby powinieneś wezwać autopomoc. Pracownicy Pomocy Drogowej AERA Wałbrzych zapewniają kompleksowe wsparcie kierowcom samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i TIR-ów, którzy borykają się ze zmianą koła.

Mobilna wulkanizacja AERA Wałbrzych zapewnia szybką i sprawną zmianę koła, a także wymianę opon letnich i zimowych.

Nasz mobilny serwis samochodowy wyposażony jest w niezbędne narzędzia – m.in. klucz pneumatyczny. Przy ich użyciu mechanicy firmy AERA mogą szybko uporać się ze zmianą koła, a kierowca od razu ruszyć w dalszą drogę.

Zmiana koła przez serwis wulkanizacyjny AERA Wałbrzych to w pełni profesjonalna usługa.

 

Zmiana koła 24h

Serwis wulkanizacyjny Pomocy Drogowej AERA w Wałbrzychu zajmuje się zmianą kół przez całą dobę. Nasi mechanicy są dostępni przez 7 dni w tygodniu – także w niedziele i święta. Wiemy, że dla naszych klientów liczy się czas, dlatego staramy się sprawnie, szybko i profesjonalnie obsługiwać każde zlecenie.