Górne zdjęcie

Transport

Pomoc Drogowa AERA w Wałbrzychu zajmuje się transportem wszystkich typów pojazdów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w transporcie samochodów ososbowych, busów, ciężarówek i TIR-ów.

Firma AERA działa w Wałbrzychu już od 1990 roku! Obecnie jesteśmy największą pomocą drogową w powiecie wałbrzyskim i jedną z większych na Dolnym Śląsku.

Transport – holowniki, autolawety

Pomoc Drogowa AERA w Wałbrzychu cały czas inwestuje w nowe holowniki i autolawety, które są coraz bardziej nowoczesne i lepiej wyposażone.

Posiadane holowniki:

 • MAN 41 463 – to 4-osiowy holownik z niemiecką zabudową Protect. Ma udźwig wynoszący do 35 ton! Żadna inna firma w promieniu ponad 100 km od Wałbrzycha nie posiada holownika z tak mocną zabudową. MAN 41 463 to jeden z najsilniejszych holowników w Polsce!
 • MAN 12 240 – o ładowności 4T 405 kg. Posiada płytę, wciągarkę, okular hydrauliczny oraz oryginalną amerykańską zabudowę.
 • MAN TGL – to wielozadaniowy holownik, umożliwiający transport samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz autobusów i autokarów. Przy pomocy MAN-a TGL firma AERA w Wałbrzychu świadczy usługi HDS. Nasz MAN TGL posiada HDS Palfingera o nośności max. 4 150 kg. Jest on używany do załadunku na lawetę pojazdów, towarów oraz maszyn, a także do wyciągania auta z rowu. Ładowność holownika to 5 615 kg, zaś moc – 240 KM. To jeden z nielicznych takich pojazdów w województwie dolnośląskim!
 • autolawety do transportu samochodów osobowych i dostawczych,
 • holowniki wyposażone w sztywny hol,
 • transport niskopodwoziowy – idealny do transportu maszyn budowlanych i rolniczych oraz ciągników siodłowych.
zdjęcie do opisu

Transport samochodów osobowych

Pomoc Drogowa AERA w Wałbrzychu posiada około 10 holowników i autolawet do transportu samochodów osobowych. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani kierowcy zajmują się przewozem samochodów dowolnej marki. Nie ma też dla nich znaczenia wielkość, marka, rocznik i stan techniczny transportowanego samochodu.

Firma transportowa AERA w Wałbrzychu jest największą pomocą drogową w powiecie wałbrzyskim i jedną z większych na Dolnym Śląsku. Przyjmujemy zlecenia na transport samochodów osobowych głównie w powiecie wałbrzyskim i województwie dolnośląskim.

Obsługujemy też klientów, którzy chcą nam zlecić transport pojazdów na terenie Polski i Europy.

Transport maszyn budowlanych i rolniczych

Firma AERA w Wałbrzychu posiada nowoczesne holowniki do transportu maszyn budowlanych i rolniczych. Zajmujemy się transportem sprzętu budowlanego o wadze do 20 ton.

Rodzaje maszyn transportowanych przez AERA w Wałbrzychu:

 • koparka,
 • koparko ładowarka,
 • wywrotka,
 • spycharka,
 • podnośnik,
 • ciągnik,
 • traktor,

Zapewniamy transport maszyn budowlanych i rolniczych na terenie całej Polski i Europy.

Transport niskopodwoziowy

Firma AERA posiada holowniki do obsługi transportu niskopodwoziowego – głównie maszyn rolniczych i budowlanych, a także ciągników siodłowych, ciężarówek i samochodów dostawczych.

Zajmujemy się transportem niskopodwoziowym głównie na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz województwo dolnośląskiego. Bez przeszkód obsługujemy też zlecenia transportowe dotyczące przewozu pojazdów i maszyn na terenie Polski i całej Europy. Posiadamy samochód do pilotażu transportów niskopodwoziowych.