Górne zdjęcie

Transport niskopodwoziowy

Firma transportowa AERA z Wałbrzycha zajmuje się nie tylko autopomocą oraz holowaniem uszkodzonych pojazdów. Zapewniamy też profesjonalny transport niskopodwoziowy na terenie całej Polski i Europy.

Transport niskopodwoziowy – Wałbrzych, Dolny Śląsk

Firma transportowa Pomoc Drogowa AERA funkcjonuje w Wałbrzychu od 1990 roku. Od tego czasu minęło wiele lat, a kierowcy przedsiębiorstwa obsłużyli liczne zlecenia, także te najbardziej nietypowe. Właściciele firmy AERA cały czas inwestowali też w nowoczesne holowniki, autolawety i pojazdy do transportu niskopodwoziowego.

Przedsiębiorstwo zatrudnia około 10 kierowców, którzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia do obsługi transportu niskopodwoziowego.

Transport niskopodwoziowy – Polska, Europa

Nasza firma ma siedzibę w Wałbrzychu, ale przyjmuje zlecenia dotyczące transportu niskopodwoziowego z całej Polski i Europy. Zapewniamy bezpieczny załadunek maszyn budowlanych i rolniczych, samochodów dostawczych, busów, ciężarówek oraz innych ładunków.

Każdy transport niskopodwoziowy obsługiwany przez AERA Wałbrzych ma wymagane zabezpieczenia i ubezpieczenia.

Transport niskopodwoziowy – pilot

Zależnie od wielkości i tonażu transportu, w różnych krajach Europy wymagane jest zapewnienie pilotażu transportu niskopodwoziowego. Sczezgólne obostrzenia obowiązują przy transporcie ponadnormatywnym, czyli ponadgabarytowym. Wówczas często potrzebne jest zezwolenie transportowe, a także zapewnienie pilotażu cywilnego i policyjnego.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami nawet najcięższe i największe transporty niskopodwoziowe (ponadgabarytowe) nie wymagają konwoju policji. Jednak cięższym, wyższym, szerszym i dłuższym transportom niskopodwoziowym powinny towarzyszyć pojazdy pilotujące. Zależnie od gabarytów transportu może być to tylko jeden lub dwa pilotaże.

W firmie AERA Wałbrzych posiadamy pojazd pilotujący, który jest odpowiednio oznaczony. Prowadzi go kierowca, który ma uprawnienia do wykonywania pilotażu oraz odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie.

Transport niskopodwoziowy maszyn budowlanych i rolniczych

Pomoc Drogowa AERA w Wałbrzychu specjalizuje się w transporcie niskopodwoziowym maszyn budowlanych i rolniczych. Przewozimy m.in. koparki, ładowarki, traktory, spychacze, wywrotki i ciągniki.

Zapewniamy również transport niskopodwoziowy innego rodzaju maszyn – takich jak podnośniki i wózki widłowe.