Górne zdjęcie

Holowniki

Pomoc Drogowa AERA w Wałbrzychu posiada ponad 10 holowników różnego typu – od tych najmniejszych do najcięższych i najsilniejszych. Holujemy zarówno samochody osobowe, jak i wszelkiego typu pojazdy dostawcze (busy, ciężarówki, półciężarówki). Zajmujemy się transportowaniem TIR-ów oraz autobusów i autokarów.

Holowniki – Wałbrzych, Polska, Europa

Firma AERA z siedzibą w Wałbrzychu jest w powiecie wąbrzeskim największym przedsiębiorstwem świadczącym usługi z zakresu pomocy drogowej. Jest też jedną z największych firm tego typu na Dolnym Śląsku.

Nasze holowniki mogą wynająć klienci nie tylko z Wałbrzycha i okolic czy z Dolnego Śląskiego. Zatrudniamy około 10 kierowców, którzy naszymi holownikami docierają w każdy zakątek Polski.

Przyjmujemy też zlecenia na transport holownikami pojazdów i ładunków z dowolnego kraju Europy!

Posiadamy holowniki w Wałbrzychu:

 • holownik do zadań specjalnych – naszym najsilniejszym holownikiem jest MAN 41 463. To pojazd 4-osiowy z niemiecką zabudową Protect o udźwigu 35 ton. Tak mocnej zabudowy nie ma żadna inna firma w promieniu ponad 100 km od Wałbrzycha. Dzięki tej zabudowie nie ma konieczności rozczepiania wału. Ponieważ można podnieść za tylną oś samochód ciężarowy, autobus i inne cięższe pojazdy. MAN 41 463 to jeden z najsilniejszych holowników na terenie całej Polski
 • holownik z oryginalną amerykańską zabudową – jest to MAN 12 240 z 2011 roku. Holownik ma ładowność 4T 405 kg oraz posiada płytę, wciągarkę i okular hydrauliczny.
 • holownik MAN TGL wyposażony w: HDS Palfingera o nośności max. 4 150 kg; widelec – zabudowa Tischera; trawers wraz z uchwytami za koła. Parametry holownika: ładowność 5 615 kg, moc 240 KM oraz 11 990 DMC. To jeden z nielicznych takich pojazdów w województwie dolnośląskim!
 • holownik do transportu samochodów osobowych i dostawczych, busów oraz mniejszych ciężarówek – jest wyposażony w lawetę i sztywny hol,
 • holownik do transportu sprzętu budowlanego o wadze do 20 ton – m.in. koparek, spycharek, koparko ładowarek, spychaczy, minikoparek,
 • holownik do transportu maszyn rolniczych – ciągników, traktorów, siewników, kombajnów itp.,
 • holowniki do transportu samochodów osobowych – starych, nowych, po awarii, po wypadkach lub karambolach.
zdjęcie do opisu

Mamy nie tylko holowniki!

Firma transportowa AERA zajmuje się pomocą drogową od 1990 roku. Od tego czasu poszerzyliśmy zakres naszych usług. Zajmujemy się nie tylko typową pomocą drogową.

Posiadamy pojazdy i sprzęt, z którego mogą korzystać klienci o różnych potrzebach.

Oprócz holowników w Wałbrzychu posiadamy:

 • ciągnik siodłowy do holowania samej naczepy TIR-a,
 • dźwig samojezdny z udźwigiem do 25 ton,
 • mobilną diagnostykę komputerową,
 • mobilną wulkanizację.