Górne zdjęcie

Historia powstania

Firma Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA powstała w Wałbrzychu już w 1990 roku. I była jedną z pierwszych firm tego typu, które działały w Wałbrzychu i okolicy.

Historia pomocy drogowej AERA

Początkowo AERA była jednoosobową firmę, której właściciel był jednocześnie przedsiębiorcą, szefem i kierowcą pomocy drogowej. Firma posiadała wówczas tylko jeden pojazd służący do holowania wyłącznie samochodów osobowych i dostawczych.

Od powstania do rozwoju

Obecnie Pomoc Drogowa AERA obsługuje klientów nie tylko z Wałbrzycha i okolic. Firma działa nie tylko na terenie całego województwa dolnośląskiego! Dociera w każde miejsce na południu, a także na północy, zachodzie, wschodzie kraju. AERA przyjmuje zlecenia z terenu całej Polski oraz Europy. Jest to możliwe dzięki ciągłym inwestycjom w rozwój firmy.

zdjęcie do opisu

Historia firmy i motoryzacji

Przez około 30 lat Pomoc Drogowa AERA cały czas inwestowała w swoje holowniki. Pierwszy pojazd już dawno nie jest używany w firme. Jego miejsce zajęły znacznie bardziej nowoczesne pojazdy pomocy drogowej. Obecnie jest ich ponad 10. Na zmianę, przez całą dobę holowniki prowadzi 10 kierowców, zatrudnianych przez firmę AERA.

Najsilniejszym holownikiem w taborze firmy AERA jest 4-osiowy MAN 41 463 z zabudową niemiecką Protect o udźwigu 35 ton. To jeden z najsilniejszych holowników w Polsce!

Pomoc Drogowa AERA posiada też pojazd marki MAN TGL, który jest wyposażony w HDS.

Jest to jeden z nielicznych takich pojazdów na Dolnym Śląsku! Nasz HDS może być wykorzystywany zarówno do wyciągania samochodu z rowu, jaki i do załadunku towaru.

Firma AERA jest największą pomocą drogową w powiecie wałbrzyskim oraz jednym z większych przedsiębiorstw tego typu na Dolnym Śląsku.

zdjęcie do opisu