Górne zdjęcie

Usługi HDS

Nasza firma transportowa AERA w Wałbrzychu posiada ponad 10 pojazdów, służących do transportu i holowania gabarytów, samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz autobusów.

Jako jedni z nielicznych w okolicach Wałbrzycha posiadamy nowoczesny pojazd marki MAN TGL wyposażony w HDS.

HDS – co to jest?

HDS to hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest to dokładanie samochód ciężarowy z zamontowanym na nim żurawiem przeładunkowym. Żuraw może być zakończony hakiem, o który zaczepia się poszczególne ładunki.

Udźwig żurawia przy pojeździe z HDS wynosi nawet kilka ton.

Usługi HDS – Wałbrzych

Firma transportowa AERA posiada nowoczesny pojazd MAN TGL o ładowności do 5 615 kg oraz mocy 240 KM. To jeden z nielicznych takich pojazdów na Dolnym Śląsku! Nasz MAN TGL wyposażony jest w płytę hydrauliczną oraz HDS Palfingera o maksymalnej nośności 4 150 kg. Dodatkowo samochód wyposażony jest w trawers wraz z uchwytami za koła.

Nasza firma oferuje usługi HDS m.in. klientom indywidualnym, którzy z powodu różnych zdarzeń drogowych potrzebują szybkiej pomocy na trasie. Z HDS często muszę też skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują transport większego ładunku lub gabarytów.

Usługi HDS – do czego służy?

HDS jest używany do załadunku i rozładunku towarów oraz pojazdów. To najkrótszy opis usługi HDS, chociaż pomoc drogowa z HDS ma liczne zastosowania.

zdjęcie do opisu

Usługi HDS:

  • załadunek na lawetę samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych,
  • wyciąganie samochodów z rowów – również samochodów po dachowaniu na poboczu oraz aut, które wypadły z trasy,
  • załadunek i transport kiosku, budki wykorzystywanej do sprzedaży lodów, przekąsek,
  • załadunek i transport garażu metalowego lub drewnianego,
  • załadunek i transport kontenerów,
  • pomoc przy montażu lamp ulicznych,
  • załadunek i transport maszyn – także tych ciężkich o nieporęcznej konstrukcji, które w inny sposób trudno byłoby załadować na lawetę.

Dodatkowe usługi HDS

Nasz MAN TGL jest wyposażony nie tylko w HDS. Posiada też sztywny hol (widelec – zabudowa Tischer), który jest konieczny przy transporcie pojazdów z uszkodzonym układem kierowniczym lub przynajmniej jednym niesprawnym układem hamulcowym.

Nasz sztywny hol zamontowany do MAN TGL może być używany do transportu samochodu dostawczego i ciężarowego, busa oraz autokaru.